Asistenční servis, řešení nenadálých a krizových situací na Zakarpatí

Ukrajina není zdaleka tak divoká a nebezpečná země, jak si většina obyvatel České republiky myslí. Je to však přece jenom země cizí, země kde neplatí stejné zákony jako v EU, země kde se za zdravotní péči musí platit v hotovosti z ruky a kde s vámi při pobytu v nemocnici musí být někdo známý, je to země kde se nepíše latinkou, kde když ztratíte cestovní pas, tak se nedostanete tak lehce domů. Hodně věcí je tady zkrátka jinak a naši turisté nebezpečí této jinakosti hodně podceňují.

Zakarpatí jsou navíc rozlehlé hory s místy, kde horská služba na zavolání jednoduše nepřijede a kde o opravdové nebezpečí není jen planá hrozba.

Přemýšleli jste už o tom co by jste dělali v případě onemocnění nebo úrazu? Jak by jste řešili situaci, kdy by třeba jeden člen vaší výpravy musel na Ukrajině zůstat, třeba kvůli onemocnění, dopravní nehody? Co když se vám porouchá auto nebo ho nabouráte tak, že nebude schopné převozu? Víte jak tady prodat vrak, jak budete řešit celní dluh? Ztratíte doklady, peníze? Co když budete bourat, dostanete se do rvačky nebo spácháte jiný přestupek nebo dokonce trestný čin?

Ve výše uvedených případech a mnoha dalších krizových situacích Vám mohu pomoci já. Mohu být vaše pomocná ruka v nesnázích na Ukrajině, váš přítel na telefonu.

Krom řešení výjimečných situací mohu pomoci i s těmi, které sice přímo neohrožují váš život, zdraví, svobodu, majetek, ale přece jen mohou zkomplikovat váš pobyt. Mohu vám třeba pomoci najít náhradní ubytování, zjistit kdy jede další vlak nebo autobus, poradit jak se kam dostat, zajistit opravu vašeho auta, sehnat léky, poradit co dělat když …

V případě problému budu váš překladatel na telefonu… …taky docela praktická věc.

Souhrnu výše uvedených služeb říkám asistanční servis.

Pokud máte o tyto služby zájem je nutné se na jejich poskytování domluvit ještě před vašim odjezdem na Ukrajinu. Jednak od vás budu potřebovat údaje, jejichž znalost mi může pomoci při řešení krizových situací, např. týkající se vašeho zdravotního stavu, kontakt na příbuzné nebo známé v ČR apod. Budu po vás chtít vyplnit jednoduchý dotazník (nemusíte se bát, veškeré údaje jsou dobrovolné).

Druhým důvodem k objednání před odjezdem je to, že klientům, kteří využívají asistenční servis poskytuji zdarma informace které mohou použít při plánování cesty. Upozorňuji na případné problémy a náhle změny ukrajinských reálií.

Posledním neméně důležitým důvodem je to, že počet lidí, které můžu mít najednou pod svým dohledem je omezen.

Každá skupina, využívající asistenčních služeb ode mne dostane zdarma patřičně přednastavenou ukrajinskou SIM kartu.

Mohu zapůjčit také GSM tracker s SOS tlačítkem, který mne bude automaticky informovat o Vaší poloze, je možné ale využít i info s vaší GPSky nebo GPS dohled vynechat.

Ceny:

  • Klienti kteří jsou u mne ubytováni v Užhorodu (dům a byt), mají asistenční pobyt zdarma.
  • Skupina do 6 osob pobyt do 3 týdnů – 500Kč.
  • Příplatek za rozšířené tlumočnické a překladatelské služby – 200Kč (pokud mi budete chtít volat častěji, požadovat překládat vývěsky, nápisy na potravinách, řešit hospodské konverzace apod.)
  • Cena u větších skupin, u skupin kde převažují malé děti, u lidí kteří zde plánují zabývat se rizikovými sporty nebo činností ve vyšší míře ohrožující jejich bezpečnost se stanovuje individuálně na základě posouzení možných rizik.

Pozor: V ceně služby je jen má práce na telefonu. Pokud se stane problém, který bude vyžadovat další náklady, pak budu po vás chtít jejich proplacení. Tzn. např. zaviníte havárii, já vám v rámci služby dám zdarma potřebné rady, zajistím věci okolo např. ubytování, zdravotní péči, náhradní dopravu vaší rodiny, zajistím vám právníka apod. Toho právníka už ale budete muset zaplatit, stejně jako z tu samotnou dopravu, ubytování nebo doktora. Pokud vám tento systém není srozumitelný, raději si mi napište o vysvětlení.

Pokud máte zájem o vyšší stupeň bezpečí, pak vám mohu nabídnout doprovod, u kterého ceny začínají od 200Kč na den.

Pro informace si pište na petr@uzhorod.cz nebo využijte některý kontaktní kanál z stránky kontakty.

1 komentář u „Asistenční servis, řešení nenadálých a krizových situací na Zakarpatí“

  1. Dobrý den, mám dotaz ohledně vozidla, při odjezdu z Ukrajiny mi v obci Solotvinu upadlo přední kolo u vozidla Hyundai Elantra , R.V. 2002, můj dotaz zní, je možné vozidlo na Ukrajině nechat jako nepojízdné, případně prodat na náhradní díly, hodnota asi 20 000 Hrivnů, jak postupovat při převodu, prodeji a odhlášení v ČR a Ukrajiíně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *