Z Ukrajiny na Slovensko bude možné projet až po potvrzení registrace

Od 01.09.2020 platí nová pravidla pro vjezd na Slovensko z Ukrajiny.

Před cestou je nutné se registrovat na webové stránce https://korona.gov.sk/ehranica/

Potvrzení o registraci pak přijde na e-mail adresu, kterou v registračním formuláři uvedete. Toto potvrzení předložíte při hraniční kontrole.

Toto platí i pokud přijíždíte z jiného státu než který je uveden na seznamu bezpečných zemí nebo jste takový stát během posledních 14 dnů navštívili.

Státy bez nutnosti registrace (k 02.09.2020)Austrálie, Česká republika, Čína, Kypr, Dánsko, Estonsko, Faerské ostrovy, Finsko, Řecko, Irsko, Island, Japonsko, Korejská republika, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Monako, Německo, Norsko, Nový Zéland, Polsko, Rakusko, Slovinsko, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Švýcarsko, Itálie.

Z povinné registrace existují výjimky, například pro řidiče nákladní dopravy. Pro občany ČR uskutečňující tranzit je důležitá výjimka “na vykonání tranzitu občanů členských států EU a jejich rodinných příslušníků územím Slovenské republiky do členského státu EU, za předpokladu,že tito musí projet územím Slovenské republiky bez zastavení, nejpozději do 8 hodin od vstupu, včetně nutného doplnění pohonných hmot“.

V registračním formuláři jsou mimo jiné otázky na den, kdy chcete na Slovensko přijet, zdravotní pojišťovnu, adresu absolvování domácí izolace.

Informace je platná k 02. září 2020 a před cestou doporučuji se ještě podívat na web https://korona.gov.sk/ a https://www.mzv.sk/aktuality/koronavirus-2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *