Telefony, mobilní operátoři

Mobilní telefon je při turistických pobytech na Zakarpatí velmi důležitý pro přivolání pomoci nebo vyřešení problémových situací. Hodně lidí už jsem dostal z bryndy právě díky funkčnímu telefonickému spojení.

Všem, kteří jedou na Ukrajinu velmi doporučuji koupit si tady předplacenou SIM kartu. Je to jednoduché, levné a do ČR budete volat za méně peněz než třeba v ČR mezi Vodafonem a O2. Není problém zapnout i levné připojení k Internetu.

Pokud chcete používat české číslo, nezapomeňte si u operátora zapnout roaming.

Mobilní operátoři jsou na Ukrajině na vyšší úrovni než v České republice. Nabízejí více služeb, jsou kvalitnější a výrazně levnější. Někteří mobilní operátoři mají opravdu vynikající pokrytí a to i daleko v horách.

Mobilních operátoru je tady hodně. Ne všichni ale mají dobré pokrytí signálem ve všech oblastech. Pro Zakarpatí jednoznačně doporučuji Kyivstar nebo MTS (případně jejich dceřiné společnosti).

SIM karty můžete zakoupit v prodejnách mobilních telefonů, přímo u operátorů. Po domluvě můžu SIM kartu s nastavením potřebných služeb zaslat poštou do ČR.

Poznámka: klasické telefonní budky už téměř neexistují. Stále jde ale telefonovat z pošty.

4 komentáře u „Telefony, mobilní operátoři“

  1. Dobrý den.Chtěl bych se zeptat který operátor popřípadě který tarif si mám koupit abych měl internet v mobilu za co nejlevněji. A jestli je ve vaších možnostech zjistit zda se ve Svaljavě nachází ulice Korolova a jestli ano tak kde. děkuji Skuplík.

    1. Dobrý den, záleží na několika faktorech. Obecně doporučuji nejvíc Kyjivstar, pokud teda nejedete třeba do Lumšor, kde nemá pokrytí. Tarify se stále mění, napište mi před cestou a já vám doporučím ten nejvhodnější. Ano, mohu zjistit, kde se nachází ta která ulice, nicméně to je spíš na e-mail konverzaci – tu případně směřujte na petr@uzhorod.cz.

  2. Vážení,
    Dobrý operátor je Life je nový mají nejlevnější volání do Čr a Eu a mezi sebou volají skoro zadarmo. Koupil jsem Sim v Ilnici a kredit mají ve většině obchodů.

    1. To Dobrý operátor je Life: Ano Life je super levny, z předplacené karty bez paušálu máte měsíčně 3000 minut zdarma do vlastni sítě, na pevnou linku do ČR voláte za 0.10 hriven za minutu, jenže… … v Zakarpatí má Life zoufale špatné pokrytí.

Komentáře nejsou povoleny.

Karpaty, Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Transkarpatí, Zakarpatská oblast, Podkarpatská Rus