Info z ukrajinské hranice

Minulý týden po občanu ČR při přejezdu z Maďarska na Ukrajinu nechtěli Ukrajinci ani aplikaci v mobilu, ani karanténu, ani testy, přestože pravidla to vyžadují. Chtěli vidět pojištění.

V pátek bezproblémový přejezd na Slovensko z Užhorodu za 20 minut. Slovensko při vjezdu do země vyžaduje testy, ale pro tranzit nejsou nutné.

V sobotu při výjezdu z Ukrajiny do Maďarska přes Čop – Záhony čekačka 6 hodin ! Na maďarské straně totiž důkladně prověřují Ukrajince. Občané EU, odbavení, tedy kromě extrémně dlouhé doby čekání, bez problému. Bezproblémový byl také následný tranzit přes Maďarsko. Pokud chcete cestovat na Ukrajinu, napište mi přes zprávu, rád vám předám aktuální informace, protože situace se stále mění. Stejně tak vás prosím, abyste mi do zpráv psali, jak jste přejeli hranici vy. Osobní zkušenosti jsou užitečné i proto, že realita bývá občas jiná, než co můžete vyčíst z oficiálních zdrojů.

1 komentář u „Info z ukrajinské hranice“

  1. Moje snacha čekala z Ukrajiny od 1 rána do 12 v poledne od té doby čeká v Záhonu dále na maďarskou kontrolu.A kdo ví,jak dlouho.Jeden autobus nepustili vezli mnoho vodky.Autobus se snachou se ještě nedostal na řadu.Zachody nefungují neboť zamrzly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *