Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Podkarpatská Rus - průvodce

Zakarpatí.cz - úvodní strana » Telefony, telefonování, mobilní operátoři

Telefony

Mobilní telefon je při turistických pobytech na Zakarpatí velmi důležitý pro přivolání pomoci nebo vyřešení problémových situací. Hodně lidí už jsem dostal z bryndy právě díky funkčnímu telefonickému spojení.

Všem, kteří jedou na Ukrajinu velmi doporučuji koupit si tady předplacenou SIM kartu. Je to jednoduché, levné a do ČR budete volat za méně peněz než třeba v ČR mezi Vodafonem a O2. Není problém zapnout i levné připojení k Internetu.

Pokud chcete používat české číslo, nezapomeňte si u operátora zapnout roaming.

Mobilní operátoři jsou na Ukrajině na vyšší úrovni než v České republice. Nabízejí více služeb, jsou kvalitnější a výrazně levnější. Někteří mobilní operátoři mají opravdu vynikající pokrytí a to i daleko v horách.

Mobilních operátoru je tady hodně. Ne všichni ale mají dobré pokrytí signálem ve všech oblastech. Pro Zakarpatí jednoznačně doporučuji Kyivstar nebo MTS (případně jejich dceřiné společnosti).

SIM karty můžete zakoupit v prodejnách mobilních telefonů, přímo u operátorů. Po domluvě můžu SIM kartu s nastavením potřebných služeb zaslat poštou do ČR.

Poznámka: klasické telefonní budky už téměř neexistují. Stále jde ale telefonovat z pošty.

Komentáře

Prosím o připomínky k uveřejněnému textu. Pokud jste objevili chybu, nepřesnost nebo můžete podat doplňující informace, přidat vlastní zkušenost nebo zajímavý zážitek pak využijte následující formulář. Máte-li k tématu nějakou pěknou fotografii a souhlasíte-li s její zveřejněním zde na Zakarpatí.cz pak mi jí prosím zašlete na e-mail uvedený v patičce webu. Pro připomínky k provozu webu nebo dotazy přímo nesouvisející s touto konkrétní stránkou je určena samostatná diskuze.

Petr 23.07.2012 20:32:27
To Dobrý operátor je Life: Ano Life je super levny, z předplacené karty bez paušálu máte měsíčně 3000 minut zdarma do vlastni sítě, na pevnou linku do ČR voláte za 0.10 hriven za minutu, jenže... ... v Zakarpatí má Life zoufale špatné pokrytí.

22.07.2012 11:06:08
Vážení, Dobrý operátor je Life je nový mají nejlevnější volání do Čr a Eu a mezi sebou volají skoro zadarmo. Koupil jsem Sim v Ilnici a kredit mají ve většině obchodů.

skuplík (e-mail) 14.07.2012 20:35:13
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat který operátor popřípadě který tarif si mám koupit abych měl internet v mobilu za co nejlevněji. A jestli je ve vaších možnostech zjistit zda se ve Svaljavě nachází ulice korolova a jestli ano tak kde. děkuji Skuplík.

Přidat komentář

Jméno:
E-mail:
Komentář:
Kód:
Zakarpati.cz - kontakt: kontakt: P E T R  2 1 1 @ H O T M A I L . C O M