Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Podkarpatská Rus - průvodce

Zakarpatí.cz - úvodní strana » Historické materiály rozcestník

Už víte jak budete řešit případné problémy, které Vás mohou na cestě do Karpat překvapit? Chcete abych vám jistil záda? Přečtěte si text asistenční servis.

Historické materiály / rozcestník

Zakarpatí bylo v první polovině XX. století jakožto Podkarpatská Rus a později jako Karpatská Ukrajina součástí Československé republiky. Z toho důvodu existuje o tomto překrásném koutu země množství historických materiálů v češtině.

Vzhledem k společné historii jsou tyto materiály pro čtenáře z ČR často velmi atraktivním čtením, které nejen vyvoládá nostalgické vzpomínky na dnes často až příliš idealizovanou I. republiku, ale přináší i zajímavé pohledy na nedávnou historii.

Chtěl bych poprosit majitele historických materiálů, ať již textových nebo i fotografických o umožnění jejich publikace na webu Zakarpatí.cz

Materiály mi můžete zasílat naskenované případně poslat originály, které po převedení do elektronické podoby vrátím. Kontakt na mě je uveden v patičce stránky.

Publikace pro zem PODKARPATSKÁ RUS

Vydáno v roce 1932 tiskem a nákladem knihtiskárny "Slovan" v Bánské Bystrici. Sestavil Gustat Bianchi.

Publikace pro zem Podkarpatská Rus - Úvodem

Samostatné dokumenty

Zpráva o situaci v Podkarpatské Rusi 30.III.1921

 

 

Komentáře

Prosím o připomínky k uveřejněnému textu. Pokud jste objevili chybu, nepřesnost nebo můžete podat doplňující informace, přidat vlastní zkušenost nebo zajímavý zážitek pak využijte následující formulář. Máte-li k tématu nějakou pěknou fotografii a souhlasíte-li s její zveřejněním zde na Zakarpatí.cz pak mi jí prosím zašlete na e-mail uvedený v patičce webu. Pro připomínky k provozu webu nebo dotazy přímo nesouvisející s touto konkrétní stránkou je určena samostatná diskuze.

Přidat komentář

Jméno:
E-mail:
Komentář:
Kód:
Zakarpati.cz - kontakt: kontakt: petr@uzhorod.cz